Dieta domowa dla psów

Dieta domowa dla psów

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu rybyakwariowe.com.pl

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak gotować jedzenie dla kota bez konieczności wydawania fortuny, czytaj dalej, aby poznać kilka wspaniałych wskazówek i trików dotyczących przygotowywania posiłków dla Twojego kociego przyjaciela. Przekonasz się, że jest to o wiele łatwiejsze, niż myślisz! Pamiętaj o poniższych wskazówkach podczas przygotowywania posiłków dla kota. Kiedy już je opanujesz, będziesz przyrządzać kocie jedzenie jak profesjonalista w mgnieniu oka!

Pierwszym krokiem w przygotowaniu domowej karmy dla kota jest przygotowanie mięsa. Udka z kurczaka ważą około 4,5 funta (2 kg) przed usunięciem skóry. Pamiętaj o usunięciu 20-25% kości, aby stosunek wapnia do fosforu był prawidłowy. Po usunięciu skóry i kości zważ każde udo. Na początek kup 5 funtów (2,3 kg) udek z kurczaka. Dzięki temu kot będzie miał do wyboru różne rodzaje mięsa.

Chociaż koty nie piją dużo wody, potrzebują odpowiedniej ilości wilgoci, aby zachować zdrowie. Świeże pożywienie zawiera więcej wilgoci niż dostępne na rynku karmy suche. Mimo że koty są obligatoryjnymi mięsożercami, mogą wykorzystywać glukozę pochodzenia roślinnego jako źródło energii. Możesz również wprowadzić do diety kota trochę błonnika roślinnego i owoców, ponieważ ułatwia to trawienie. Kluczem jest stopniowe wprowadzanie zmian.

Dodawanie błonnika do diety kota ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia układu pokarmowego. Przewody pokarmowe kotów nie są przystosowane do przetwarzania dużych ilości błonnika. Podczas gdy przewody pokarmowe koni i krów radzą sobie z dużymi ilościami błonnika, jelita kotów nie zostały zaprojektowane do przetwarzania tak dużych ilości błonnika. Dodawanie błonnika do pożywienia kota może powodować zaparcia. Może to powodować wypróżnianie się kota poza kuwetą.

Równie ciekawe:

Z pewnością Cię zainteresuje:  Dieta domowa dla kotów

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Choroby oczu u psów
Czytaj Dalej

Choroby oczu u psów

U psów mogą wystąpić różne choroby oczu, w tym entropion, jaskra i dystychia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się…
Choroby genetyczne psów
Czytaj Dalej

Choroby genetyczne psów

Badania nad chorobami genetycznymi u psów doprowadziły do odkrycia wielu nowych genów i szlaków. W jednym z badań…
Choroby zakaźne kotów
Czytaj Dalej

Choroby zakaźne kotów

Panleukopenia kotów jest wysoce zakaźną i często śmiertelną chorobą. Wirus wywołuje panleukopenię poprzez zakażenie organizmu niezwykle długo żyjącą…
Leczenie psów - domowe
Czytaj Dalej

Leczenie psów – domowe

Jeśli nie udało Ci się znaleźć lekarza weterynarii lub po prostu masz dość wydawania pieniędzy na drogie wizyty…