Dieta domowa dla kotów

Dieta domowa dla kotów

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z sos-amstaffy.pl

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak gotować jedzenie dla kota bez konieczności wydawania fortuny, czytaj dalej, aby poznać kilka wspaniałych wskazówek i trików dotyczących przygotowywania posiłków dla Twojego kociego przyjaciela. Przekonasz się, że jest to o wiele łatwiejsze, niż myślisz! Pamiętaj o poniższych wskazówkach podczas przygotowywania posiłków dla kota. Kiedy już je opanujesz, będziesz przyrządzać kocie jedzenie jak profesjonalista w mgnieniu oka!

Pierwszym krokiem w przygotowaniu domowej karmy dla kota jest przygotowanie mięsa. Udka z kurczaka ważą około 4,5 funta (2 kg) przed usunięciem skóry. Pamiętaj o usunięciu 20-25% kości, aby stosunek wapnia do fosforu był prawidłowy. Po usunięciu skóry i kości zważ każde udo. Na początek kup 5 funtów (2,3 kg) udek z kurczaka. Dzięki temu kot będzie miał do wyboru różne rodzaje mięsa.

Chociaż koty nie piją dużo wody, potrzebują odpowiedniej ilości wilgoci, aby zachować zdrowie. Świeże pożywienie zawiera więcej wilgoci niż dostępne na rynku karmy suche. Mimo że koty są obligatoryjnymi mięsożercami, mogą wykorzystywać glukozę pochodzenia roślinnego jako źródło energii. Możesz również wprowadzić do diety kota trochę błonnika roślinnego i owoców, ponieważ ułatwia to trawienie. Kluczem jest stopniowe wprowadzanie zmian.

Dodawanie błonnika do diety kota ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia układu pokarmowego. Przewody pokarmowe kotów nie są przystosowane do przetwarzania dużych ilości błonnika. Podczas gdy przewody pokarmowe koni i krów radzą sobie z dużymi ilościami błonnika, jelita kotów nie zostały zaprojektowane do przetwarzania tak dużych ilości błonnika. Dodawanie błonnika do pożywienia kota może powodować zaparcia. Może to powodować wypróżnianie się kota poza kuwetą.

Równie ciekawe:

Z pewnością Cię zainteresuje:  Odkleszczanie zwierząt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Choroby starych zwierząt
Czytaj Dalej

Choroby starych zwierząt

Stare choroby zwierzęce mogą mieć niszczycielski wpływ na zwierzęta hodowlane. Istnieje wiele objawów i nakładających się na siebie…
Kiedy zaszczepić psa?
Czytaj Dalej

Kiedy zaszczepić psa?

Szczepionki są ważne w zapobieganiu wielu chorobom u Twojego zwierzęcia. Do wyboru jest kilka rodzajów i kombinacji szczepionek…
Choroby oczu u psów
Czytaj Dalej

Choroby oczu u psów

U psów mogą wystąpić różne choroby oczu, w tym entropion, jaskra i dystychia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się…