Pielęgnacja sierści psa

Pielęgnacja sierści psa

“Jeśli sierść Twojego psa jest zbyt krótka lub ma tendencję do zrzucania, regularna pielęgnacja może pomóc mu w utrzymaniu gładkiej i lśniącej sierści” – podaje serwis piszący o rasie Cavapoo.

Dzięki temu usuwane są sierść i martwe włosy, a naturalne oleje psa wydostają się na powierzchnię. Codzienne szczotkowanie sprawi, że pies poczuje się jak po masażu całego ciała. Do pielęgnacji psa używaj odpowiednich narzędzi i technik. Do czyszczenia i rozczesywania sierści psa używaj szczotki typu slicker. Włosie szczotki może być ostre dla skóry psa, więc używaj go ostrożnie.

Profesjonalni groomerzy wiedzą, jak przycinać sierść bez wyrządzania psu krzywdy. Mają oni specjalne narzędzia do delikatnych miejsc i wiedzą, jak pielęgnować różne rasy. Nigdy nie próbuj samodzielnie przycinać maty, ponieważ zbyt pewny siebie szczeniak może spowodować poważne obrażenia. Zamiast tego używaj palców i odżywki dla psów, aby delikatnie usunąć matę. Następnie powtarzaj ten proces co kilka tygodni, aż sierść psa osiągnie zdrową długość. Ta metoda wymaga cierpliwości i dużo praktyki.

Regularne szczotkowanie sierści psa ma zasadnicze znaczenie dla jego zdrowia. Zdrowe psy nie zrzucają nadmiernie sierści, a ich sierść jest lśniąca, pozbawiona łupieżu i przetłuszczenia. Jeśli sierść Twojego psa jest pozbawiona blasku, powinieneś rozważyć udanie się z nim do lekarza weterynarii. Jeśli nie jesteś pewien, co jest przyczyną wypadania sierści, skonsultuj się z profesjonalnym groomerem. Może on udzielić porady, jak pielęgnować skórę i sierść psa.

Chociaż szczotkowanie psa może być nieprzyjemnym zajęciem, jest to dobry sposób na zapobieganie łupieżowi i wspomaganie krążenia krwi. Aby zapewnić prawidłowe szczotkowanie, należy używać szczotki z włosiem lub szczotki typu slicker o średniej lub miękkiej szczecinie. Jeśli używasz szczotki do szczotkowania długich włosów, pamiętaj, aby szczotkować je krótkimi ruchami, aby uniknąć ich ciągnięcia i uszkodzenia sierści. Psy długowłose powinny używać szczotek szpilkowych do usuwania mat, a psy krótkowłose szczotek z włosia.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Odkleszczanie zwierząt

Używanie grabi jest dobrym sposobem na usuwanie martwego podszerstka, ponieważ psy długowłose mają grubszy podszerstek niż psy krótkowłose. Używanie grabi pomaga również w usuwaniu zanieczyszczeń i martwej sierści. Upewnij się, że używasz grabi w rozmiarze odpowiednim do długości sierści Twojego psa. Dzięki temu pielęgnacja psa stanie się łatwiejsza. Jeśli Twój pies ma długą sierść, częste szczotkowanie jej może również pomóc w ograniczeniu ilości włosów podszerstka.

Podczas kąpieli psa zawsze używaj ciepłej wody, ponieważ dzięki temu szampon będzie skuteczniej oczyszczał sierść. Niektórzy właściciele psów wybierają wannę lub kabinę prysznicową, inni natomiast korzystają z kabiny prysznicowej. Pamiętaj, aby wybierać szampony przeznaczone do skóry psa, a także odżywki, które łatwo spłukują się po umyciu. Wybieraj całkowicie naturalne, bezzapachowe szampony i odżywki. Pomogą Ci one utrzymać lśniącą i zdrową sierść Twojego psa.

Regularne szczotkowanie jest niezbędne dla wszystkich psów, niezależnie od rasy. Regularne szczotkowanie pomaga usuwać luźne włosy, martwe komórki skóry i inne zanieczyszczenia z sierści, jednocześnie rozprowadzając naturalne olejki wzdłuż trzonu włosa. Szczotkowanie pomaga również zapobiegać tworzeniu się mat, które są częstą przyczyną wypadania sierści. I wreszcie, szczotkowanie pomaga utrzymać zdrową i lśniącą skórę psa. Jeśli chcesz pozbyć się mat i zapobiec ich powstawaniu, pamiętaj o codziennym szczotkowaniu swojego psa!Równie ciekawe:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Choroby psow po kleszcach
Czytaj Dalej

Choroby psow po kleszcach

Organizm ten jest rzadko wykrywany w rozmazach lub próbkach komórek, natomiast obecność przeciwciał przeciwko niemu jest podstawowym kryterium…
Choroby uszu u psów
Czytaj Dalej

Choroby uszu u psów

Psy cierpią na kilka różnych rodzajów chorób uszu. Otitis externa dotyka ucha zewnętrznego, natomiast otitis media jest infekcją…
Choroby starych psów
Czytaj Dalej

Choroby starych psów

Jeśli Twój ukochany psi towarzysz zbliża się do wieku senioralnego, ważne jest, aby uważać na pewne powszechne choroby.…
Choroby zakaźne psów
Czytaj Dalej

Choroby zakaźne psów

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu vetamina.pl Choroby zakaźne psów mogą być niebezpieczne dla zdrowia Twojego psa. Infekcje…