Jak pielęgnować włosy u psa

Jak pielęgnować włosy u psa

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z wet-redlowo.pl

Jeśli jesteś właścicielem psa, z pewnością chcesz wiedzieć, jak dbać o jego sierść. W końcu sierść jest jedną z najlepszych i najbardziej charakterystycznych cech psa. Sierść chroni psa przed słońcem, zapewnia mu ciepło, a także chroni skórę przed brudem i innymi ciałami obcymi. Ale czy wiesz, że sierść Twojego psa jest również genetycznym odzwierciedleniem tego, kim jesteś? Oto, co powinieneś wiedzieć.

Po pierwsze, nie należy przesadzać z myciem psa. Zbyt częste kąpiele powodują wysuszenie skóry i podrażnienia. Kąp psa tylko raz w miesiącu i używaj szamponu przeznaczonego specjalnie dla psów, a nie dla ludzi. Po kąpieli zawsze używaj chłonnego ręcznika i pozwól psu wysuszyć sierść na powietrzu. Nigdy nie używaj suszarki do włosów, ponieważ może ona podnieść temperaturę ciała psa.

Po drugie, po kąpieli należy psa wyszczotkować. Wiosną i jesienią psy o podwójnej sierści zrzucają więcej sierści. Codzienne szczotkowanie pomoże zapobiec tworzeniu się mat. Jeśli masz psa o podwójnym umaszczeniu, szczotkuj go po każdej kąpieli, dzięki czemu jego sierść będzie wyglądać świeżo. W rzeczywistości szczotkowanie sierści psa jest niezbędne, nawet jeśli wymaga nieco więcej pracy. Do tego celu można użyć szczotki dla psa.

Oprócz wyżej wymienionych wskazówek, szczotkowanie sierści psa jest również istotne dla jego zdrowia. Zdrowe psy zrzucają mniej sierści i wyglądają na bardziej zadbane niż ich bardziej owłosione odpowiedniki. Jeśli jednak zauważysz, że sierść Twojego psa jest matowa, może to być oznaką problemów zdrowotnych. W przypadku problemów zdrowotnych z psem warto skonsultować się z lekarzem weterynarii, ponieważ sierść psa jest pierwszą linią obrony przed chorobami.

Jeśli nie możesz obciąć psu paznokci, możesz spróbować przyciąć mu uszy. Jest to bardzo ważna czynność, która chroni łapy i stawy psa. Pies, który ma klapnięte łapy, może mieć bolesne i niezdrowe chodzenie, a tego przecież nie chcesz. Po wyczyszczeniu uszu staraj się używać bawełny i leczyć psa. Powolne zapoznawanie psa z obcinaczkami do paznokci pomoże mu je tolerować.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Jak zadbać o zwierzaka po ukąszeniu kleszcza

Codzienne szczotkowanie psa ograniczy jego linienie. Nie musisz szczotkować sierści psa godzinami, ale codzienne szczotkowanie usunie luźną sierść i zmniejszy ryzyko wystąpienia u psa chorób skóry, takich jak sucha skóra i popękane łapy. Groomer poleci Ci szczotkę odpowiednią do rodzaju sierści i włosów Twojego psa. FURminator jest niezbędnym elementem wyposażenia gabinetu pielęgnacyjnego.

Regularne szczotkowanie sierści psa pomaga utrzymać ją w zdrowiu poprzez usuwanie martwego naskórka i sierści. Szczotkowanie stymuluje również wydzielanie naturalnych olejków, które utrzymują skórę i sierść psa w zdrowiu. Wreszcie, szczotkowanie zapobiega matowieniu sierści psa, co może powodować podrażnienia skóry, gromadzenie się bakterii, a nawet pasożytów. Dlatego właśnie pielęgnacja ma zasadnicze znaczenie dla zdrowia i urody sierści Twojego psa.

Równie ciekawe:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Leczenie psów - domowe
Czytaj Dalej

Leczenie psów – domowe

Jeśli nie udało Ci się znaleźć lekarza weterynarii lub po prostu masz dość wydawania pieniędzy na drogie wizyty…
Leczenie kotów - domowe
Czytaj Dalej

Leczenie kotów – domowe

Chociaż istnieje wiele klinik weterynaryjnych, które mogą pomóc w leczeniu Twojego kociego przyjaciela, istnieje również kilka domowych sposobów,…
Choroby nerek u psów
Czytaj Dalej

Choroby nerek u psów

Co to jest choroba nerek u psów? Nerki psa są ważną częścią jego organizmu, a kiedy zawodzą, we…
Choroby genetyczne psów
Czytaj Dalej

Choroby genetyczne psów

Badania nad chorobami genetycznymi u psów doprowadziły do odkrycia wielu nowych genów i szlaków. W jednym z badań…