Odkleszczanie psów

Odkleszczanie psów

Kleszcze są powszechne u psów, ale wielu właścicieli psów nie ma pojęcia, jak się ich wystrzegać. Kleszcze mogą powodować szereg nieprzyjemnych objawów, takich jak swędzenie, zaczerwienienie, a nawet zapalenie. Dzięki tym wskazówkom dowiesz się, jak trzymać kleszcze z dala od swojego psa. Kleszcze można również znaleźć na własnej skórze. Upewnij się, że usuniesz je jak najszybciej. Możesz je spłukać w toalecie, oblać alkoholem, a nawet przykleić kawałek taśmy, aby je uwięzić. Kleszczy nie da się łatwo usunąć za pomocą konwencjonalnych technik usuwania pluskiew, więc musisz się upewnić, że szybko je złapiesz.

Kleszcze rozwijają się w ciepłym, miękkim futrze, co ułatwia im przyczepianie się do zwierząt domowych. Pchły i kleszcze żywią się krwią zwierząt domowych i mogą powodować poważne choroby i reakcje alergiczne. Chociaż kleszcze są bardziej rozpowszechnione w cieplejszych miesiącach, nadal możesz podjąć kroki, aby Twój pies był wolny od kleszczy. Zastosuj się do poniższych wskazówek, a będziesz na dobrej drodze do uchronienia psa przed kleszczami. Ta prosta sztuczka sprawi, że kleszcze nie przyczepią się do Twojego zwierzęcia!

Kleszcze mogą przenosić różne choroby zakaźne. Choroby te mogą być przenoszone poprzez ukąszenie kleszcza, a bakterie, które przenoszą mogą być przekazane Twojemu zwierzęciu. Choroby te mogą być śmiertelne, ale możesz zapobiec ich poważnym uszkodzeniom u Twojego psa. Jeśli zauważysz którykolwiek z powyższych objawów, czas usunąć kleszcza. Kleszcze mogą również zarażać ludzi. Chociaż choroby przenoszone przez kleszcze mogą być trudne do wyleczenia, zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Równie ciekawe:

Z pewnością Cię zainteresuje:  Jak zadbać o zwierzaka po ukąszeniu kleszcza
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Kiedy zaszczepić psa?
Czytaj Dalej

Kiedy zaszczepić psa?

Szczepionki są ważne w zapobieganiu wielu chorobom u Twojego zwierzęcia. Do wyboru jest kilka rodzajów i kombinacji szczepionek…
Objawy chorób u psów
Czytaj Dalej

Objawy chorób u psów

Istnieje wiele objawów wskazujących na to, że Twój pies może cierpieć na jedną z wielu chorób. Najczęstszymi chorobami…
Choroby lap u psów
Czytaj Dalej

Choroby lap u psów

Istnieje wiele problemów zdrowotnych psów, ale niewiele z nich jest tak groźnych jak choroby łap. Niektóre z tych…
Choroby nerek u psów
Czytaj Dalej

Choroby nerek u psów

Psy z chorobą nerek często cierpią z powodu osłabienia kości, krwawienia z jamy brzusznej i zatrzymania płynów w…