Objawy chorób u psów

Objawy chorób u psów

Istnieje wiele objawów wskazujących na to, że Twój pies może cierpieć na jedną z wielu chorób. Najczęstszymi chorobami psów są wymioty i biegunka. Wymioty i biegunka mogą być objawem zakażenia wirusowego lub bakteryjnego. Oprócz bakterii, pies może mieć również chorobę lokomocyjną lub połknąć obcy przedmiot. Chociaż biegunka i wymioty mogą być nieprzyjemne dla Ciebie i Twojego psa, nie stanowią zagrożenia dla życia.

Jeśli Twój pies zaczyna wymiotować lub kaszleć, zabierz go do lekarza weterynarii w celu postawienia właściwej diagnozy – ostrzega serwis https://klubgonczypolski.pl/ zajmujący się rasą Gończy Polski

Inną przyczyną gorączki jest zakażona woda. Jeśli Twój pies był narażony na kontakt z zanieczyszczoną wodą, mógł zarazić się leptospirozą. Jest to zakażenie wywołane przez bakterię o nazwie Leptospira, która może zaatakować wątrobę i nerki. W przypadku zakażenia u psa można zaobserwować senność, spadek apetytu i gorączkę. Lekarz weterynarii zastosuje antybiotyk, aby wyleczyć psa i zapobiec dalszym powikłaniom.

Zwiększona ilość woskowatej wydzieliny w uszach może sygnalizować infekcję. Takie same objawy możesz zaobserwować u swojego psa, jeśli pies regularnie pływa. Infekcja bakteryjna lub grzybicza może powodować wysypkę, gorączkę, a nawet ból ucha. Lekarz weterynarii może również zdiagnozować tę chorobę, jeśli zauważysz u swojego psa oznaki podrażnienia, takie jak drapanie ucha lub potrząsanie głową. Nieleczona infekcja może doprowadzić do głuchoty lub paraliżu twarzy u Twojego psa.

Borelioza może być wywoływana przez kleszcze, które przenoszą na psy bakterie Borrelia burgdorferi. Twój pies może mieć gorączkę, kulawiznę stawów i obrzęk węzłów chłonnych. Choroba może również powodować zaburzenia neurologiczne, takie jak drgawki. Jeśli Twój pies zachoruje na tę chorobę, należy natychmiast zgłosić się do weterynarza. Jeśli Twój pies cierpi na boreliozę, ważne jest, aby podjąć odpowiednie leczenie, aby uniknąć powikłań.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Jak zadbać o zwierzaka po ukąszeniu kleszcza

Zakażenia bakteryjne są częstym problemem dla właścicieli psów. Chociaż większość chorób psów nie jest poważna, należy jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii, jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany w zachowaniu swojego pupila. Zachowanie psa może świadczyć o tym, że cierpi on na którąś z chorób wymienionych poniżej. Objawy chorób u psów są powszechne i łatwo poddają się leczeniu, ale jeśli podejrzewasz, że Twój pies cierpi na którąś z nich, powinieneś zasięgnąć porady lekarza.

Inną częstą przyczyną swędzenia u psów są infekcje bakteryjne. Infekcje te mogą być wywołane przez wiele czynników, w tym przez niektóre produkty żywnościowe. Na szczęście można uniknąć tych problemów, stosując u psa dietę o niskiej zawartości alergenów. Infekcje drożdżowe i bakteryjne również mogą powodować swędzenie u psów, a nawet prowadzić do powstawania Hot Spotów. Jeśli zauważysz, że Twój pupil nadmiernie się drapie, powinieneś jak najszybciej udać się do lekarza weterynarii.

Kilka psów ma problem z gruczołami odbytowymi. Powinieneś trzymać psy w ciąży w odosobnieniu i izolować je od innych zwierząt. Pomoże to zapobiec przeniesieniu przez nie choroby. Zapalenie wątroby jest bardzo zaraźliwe i może się nawet przenosić z psa na psa w przypadku kontaktu z innymi psami lub zwierzętami domowymi. Szczepienie może zmniejszyć ryzyko zakażenia. Możesz także zmniejszyć szanse na zarażenie się chorobą, adoptując psa z takim samym schorzeniem.Równie ciekawe:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Leczenie psów - domowe
Czytaj Dalej

Leczenie psów – domowe

Jeśli nie udało Ci się znaleźć lekarza weterynarii lub po prostu masz dość wydawania pieniędzy na drogie wizyty…
Kiedy zaszczepić psa?
Czytaj Dalej

Kiedy zaszczepić psa?

Szczepionki są ważne w zapobieganiu wielu chorobom u Twojego zwierzęcia. Do wyboru jest kilka rodzajów i kombinacji szczepionek…
Choroby genetyczne kotów
Czytaj Dalej

Choroby genetyczne kotów

Oto kilka powszechnie występujących chorób genetycznych u kotów. Należą do nich: dysplazja stawów biodrowych, policystyczna choroba nerek, choroba…
Choroby genetyczne psów
Czytaj Dalej

Choroby genetyczne psów

Badania nad chorobami genetycznymi u psów doprowadziły do odkrycia wielu nowych genów i szlaków. W jednym z badań…