Leczenie psów - domowe

Leczenie psów – domowe

Jeśli nie udało Ci się znaleźć lekarza weterynarii lub po prostu masz dość wydawania pieniędzy na drogie wizyty u weterynarza, możesz zastosować różne środki i techniki leczenia w domu. Na przykład terapia zimnem zmniejsza obrzęk i ból. Naturalnym odruchem psa jest szukanie wody lub śniegu. Łatwy w użyciu zimny okład można kupić w sklepie zoologicznym w postaci torebki z zamrożonym grochem. Jeśli chciałbyś wypróbować bardziej zaawansowaną formę terapii zimnem, firmy medyczne sprzedają również różne zimne okłady dla psów, zwłaszcza żelowe.

Psu z zapaleniem płuc można również zastosować leczenie parą wodną. W takim przypadku pies może nie być zainteresowany jedzeniem, ale ważne jest, aby otrzymywał potrzebne mu składniki odżywcze. Pomocne może być dodanie odrobiny bulionu mięsnego do wody. Jeśli biegunka jest łagodna, możesz dodać odrobinę soli i obserwować ją przez 24 godziny, aby upewnić się, że nie przerodzi się w poważniejszy problem.

W ciągu pierwszych kilku dni zapalenia płuc psu można podawać niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Mogą one obniżyć gorączkę, zmniejszyć kaszel i trudności w oddychaniu. Jeśli jednak stan jest poważniejszy, konieczne może być zabranie psa do weterynarza. W razie potrzeby lekarz weterynarii przepisze antybiotyki. Następnym krokiem jest uniemożliwienie psu kontaktu z innymi psami do czasu wyzdrowienia.

Inną opcją dla psów jest podawanie płynów. Wiele psów dobrze je toleruje. Jednak niezwykle gorące lub zimne płyny mogą być dla nich niekomfortowe. Dlatego ważne jest, aby przechowywać płyny w temperaturze pokojowej. Kilka pęcherzyków powietrza może powodować lekki dyskomfort przez kilka godzin, ale organizm w końcu je wchłonie. Jeśli tak się stanie, płyny w moczu mogą przemieścić się na przednie lub tylne łapy. Objawy u psa nie będą wtedy nasilone.

Dieta płynna: Dostarczanie psu płynów może być skutecznym sposobem leczenia biegunki u psów. Zaleca się umieszczenie pod łóżkiem psa chłonnej podkładki. Należy również podawać psu co 2 godziny mieszankę dwóch rodzajów karmy. Małe ilości karmy podawane są często, aby ułatwić psu trawienie pokarmu i zapobiec wymiotom. W ten sposób można uniknąć hospitalizacji i ograniczyć stres u psa. Ponadto można uniknąć ryzyka wystąpienia chorób zakaźnych.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Choroby nerek u psów

Urazy: Pierwsza pomoc w przypadku większości urazów jest prosta i skuteczna. Zimno lub ciepło może pomóc w zmniejszeniu obrzęku i stanu zapalnego wokół zranionego miejsca. Jeśli nie jesteś pewien, jak rozległa jest rana, możesz zastosować krem lub pastę z kortyzonu. Czynność powtarzaj kilka razy dziennie, możesz też zastosować roztwór soli i nalewki z nagietka. Jeśli rana jest głęboka lub zakażona, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Innym przykładem domowego sposobu leczenia jest pływanie szczeniaka. Szczeniak cierpiał na chorobę zwaną zespołem pływackim. Pierwotny lekarz weterynarii zalecił eutanazję, ale właściciel oddał psa do szpitala szkoleniowego. Autorzy zaadoptowali psa i stwierdzili, że udało mu się wyleczyć z choroby, a teraz wiedzie szczęśliwe, zdrowe życie. Opieka domowa jest również dobrym rozwiązaniem, jeśli nie możesz znaleźć weterynarza.

Równie ciekawe:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Choroby skóry u psów
Czytaj Dalej

Choroby skóry u psów

Kompleksowy plan leczenia psów z autoimmunologicznymi chorobami skóry obejmuje immunosupresję, która pomaga zmniejszyć odpowiedź immunologiczną. Do powszechnie stosowanych…
Choroby zakaźne kotów
Czytaj Dalej

Choroby zakaźne kotów

Panleukopenia kotów jest wysoce zakaźną i często śmiertelną chorobą. Wirus wywołuje panleukopenię poprzez zakażenie organizmu niezwykle długo żyjącą…
Pielęgnacja sierści psa
Czytaj Dalej

Pielęgnacja sierści psa

“Jeśli sierść Twojego psa jest zbyt krótka lub ma tendencję do zrzucania, regularna pielęgnacja może pomóc mu w…
Choroby psow po kleszcach
Czytaj Dalej

Choroby psow po kleszcach

Organizm ten jest rzadko wykrywany w rozmazach lub próbkach komórek, natomiast obecność przeciwciał przeciwko niemu jest podstawowym kryterium…