Choroby zakaźne psów

Choroby zakaźne psów

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu vetamina.pl

Choroby zakaźne psów mogą być niebezpieczne dla zdrowia Twojego psa. Infekcje te mogą przenosić się na ludzi poprzez powietrze i mocz. Pamiętaj o dokładnym umyciu rąk po kontakcie z zarażonym szczeniakiem lub psem. Jeśli zauważysz u siebie lub członka rodziny któryś z wymienionych objawów, skonsultuj się z lekarzem weterynarii. Dostępna jest szczepionka chroniąca przed tymi chorobami. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat tych chorób i sposobów ochrony swojego zwierzęcia.

Babeszjoza jest chorobą bakteryjną, którą może zarazić się Twój pies. Babesia gibsoni jest bakterią, która zaraża psy. Powoduje ona niedokrwistość hemolityczną i jest przenoszona przez kleszcze. Objawy tej choroby mogą obejmować również zmętnienie rogówki. Zakaźne zapalenie wątroby psów może być trudne do odróżnienia od innych powszechnie występujących zakażeń, takich jak nosówka psów i leptospiroza. Zakażenia dróg oddechowych, pęcherza moczowego i skóry mogą powodować powstawanie ciałek wtrętowych.

Najczęstszą postacią tej choroby jest parwowirus. Choroba ta objawia się zwykle kaszlem i jest wywoływana przez kontakt nos-nos z zakażonym psem. Prawdopodobieństwo rozwoju choroby jest większe u szczeniąt niż u psów dorosłych. Powoduje ona również silne wymioty i biegunkę. Psy są bardziej narażone na zarażenie się tą chorobą w sklepach zoologicznych, hodowlach i parkach. Ważne jest, aby w przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów niezwłocznie podjąć leczenie psa.

Wyspa Isabela na Galapagos jest jedną z najbardziej odległych wysp na świecie i nie nadaje się do zamieszkania przez ludzi. Na wyspie zabronione jest stosowanie szczepionek i importowanych zwierząt. Ta izolacja przyczyniła się do powstania populacji, która jest wyjątkowa pod wieloma względami. W badaniu sprawdzono występowanie chorób zakaźnych w populacji psów i kotów na Isabeli, a obecność tych infekcji może być wskaźnikiem chorób, które mogą zaatakować ludzi.

Z pewnością Cię zainteresuje:  Choroby zakaźne kotów

Inną chorobą zakaźną, która dotyka psy, jest zapalenie wątroby. Zapalenie wątroby jest wywoływane przez wirusa, który atakuje wątrobę. Zakażone zwierzęta mogą przenosić wirusa na psy poprzez swój mocz i wydzielinę z nosa. Zapalenie wątroby nie jest zaraźliwe u ludzi, ale jest śmiertelne dla psów, jeżeli nie zostanie szybko wyleczone. Jeśli mieszkasz w hodowli, powinieneś skonsultować się z lekarzem weterynarii w celu uzyskania porady dotyczącej szczepienia psa przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby.

Inną chorobą zakaźną jest parwowirus psów. Wirus zwany parwowirusem psów może powodować objawy ze strony układu oddechowego i pokarmowego u młodych szczeniąt. Koty mogą być również zakażone wirusem niedoboru odporności kotów i wirusem brodawczaka. Wirusy te mogą zakażać skórę i są przenoszone przez bliski kontakt ludzi i zwierząt. Szczepionki przeciwko tym wirusom mogą pomóc w ochronie Twojego psa i społeczeństwa.

Kompleksowa receptura leków przeciwbakteryjnych umożliwia szybki i łatwy dostęp do najnowszych leków i ich dawek. Ponadto najnowocześniejsze procedury badań diagnostycznych ułatwiają identyfikację ważnych klinicznie patogenów. Zwięzły i przejrzysty tekst tej książki sprawia, że jest ona nieocenionym źródłem wiedzy zarówno dla studentów medycyny weterynaryjnej, jak i doświadczonych praktyków. Chociaż wielu lekarzy weterynarii zdobywa wiedzę na temat tych chorób dzięki własnemu doświadczeniu w terenie, nauka oparta na konkretnych przypadkach okazała się świetną metodą zapewniającą solidne zrozumienie tematu.

Równie ciekawe:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts
Leczenie kotów - domowe
Czytaj Dalej

Leczenie kotów – domowe

Chociaż istnieje wiele klinik weterynaryjnych, które mogą pomóc w leczeniu Twojego kociego przyjaciela, istnieje również kilka domowych sposobów,…
Dieta domowa dla psów
Czytaj Dalej

Dieta domowa dla psów

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu rybyakwariowe.com.pl Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak gotować jedzenie dla kota…
Choroby zakaźne kotów
Czytaj Dalej

Choroby zakaźne kotów

Panleukopenia kotów jest wysoce zakaźną i często śmiertelną chorobą. Wirus wywołuje panleukopenię poprzez zakażenie organizmu niezwykle długo żyjącą…
Choroby starych zwierząt
Czytaj Dalej

Choroby starych zwierząt

Stare choroby zwierzęce mogą mieć niszczycielski wpływ na zwierzęta hodowlane. Istnieje wiele objawów i nakładających się na siebie…